Celoslovenské kolo Biblickej olympiády 2014/2015

V dňoch 5.-7. mája 2015 sa v Melčiciach-Lieskovom v kláštore sestier Františkánok uskutočnilo celoslovenské kolo Biblickej olympiády.

V utorok začal obedom program pre súťažiacich zo základných škôl. Po obede išli deti na exkurziu na hrad Beckov a potom v miestnom kostole mali sv. omšu, ktorú celebroval trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Po večeri bolo stretnutie, pri ktorom sa súťažiace družstvá navzájom predstavili a povedali, ako sa na súťaž pripravovali, čo ich z prečítaných kníh najviac zaujalo, a naopak, čo im pri štúdiu robilo problém.

Čas v stredu doobeda bol venovaný samotnej súťaži. Bratislavskú arcidiecézu reprezentovalo družstvo zo Spojenej školy sv. Františka Assiského z Bratislavy - Karlovej Vsi.

Výsledky boli v priebehu súťaže veľmi vyrovnané. Po štvrtej úlohe boli na čele štyri družstvá, s rozdielom jediného boda. A aj na ďalších pozíciách bol stav vyrovnaný. Napokon po skončení poslednej úlohy sa musel uskutočniť pre rovnaký počet bodov rozboj o 2., 5. i 7. miesto.

Družstvo našej arcidiecézy si v tomto zápolení počínalo veľmi dobre, a napokon skončilo víťazne na 1. mieste s počtom rovných 100 bodov (z max. počtu 111 bodov).

Po vyhodnotení program základných škôl skončil obedom, kedy už prichádzali na súťaž stredoškoláci. Tí mali poobede podobný program, ako ich mladší kolegovia v predošlý deň. Večernú sv. omšu z poverenia otca arcibiskupa pre nich celebroval vsdp. Ladislav Tóth, biskupský vikár Trnavskej arcidiecézy pre katechizáciu a školstvo.

Vo štvrtok doobeda prebiehala súťaž stredoškolákov. Našu arcidiecézu reprezentovalo družstvo z Gymnázia Matky Alexie v Bratislave, ktoré s počtom 92 bodov (z max. počtu 108 bodov) skončilo na 4. mieste. Vyhodnotenia stredoškolskej súťaže sa zúčastnil bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Videá